بازاریابی سئو چیست

بازاریابی سئو چیست

امروزه با توجه به روند رو به رشد استفاده از اینترنت، بازاریابی سئو به عنوان یکی از مهمترین روش های بازاریابی در دنیای آنلاین محسوب می‌شود. با بهبود عملکرد سایت خود، می توانید با رقبای صنعت خود رقابت کنید و با جذب مشتریان جدید، بازدهی خود را افزایش دهید.

بازاریابی سئو چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

بازاریابی سئو یک روش مهم در بازاریابی آنلاین است که هدف آن بهبود رتبه سایت شما در نتایج موتورهای جستجو مثل google, bing و… است. این روش شامل تکنیک هایی مانند بهینه سازی کلمات کلیدی، بهبود سرعت بارگذاری سایت، بهینه سازی محتوا و لینک سازی داخلی و خارجی است که قابلیت جذب ترافیک هدفند برای وبسایت شما دارد.

اگر بخواهیم سئو را در یک پاراگراف خلاصه کنیم به شکل زیر تقسیم می‌شود:

۱.سئو تکنیکال: منظورهمان ستون‌بندی سایت است که باید بهینه شده باشد. مانند: امنیت، ssl، سرعت سایت و رابط کاربری مناسب جزئی از این دسته است.

۲.سئو داخلی: که بیشتر شامل محتوای عالی و لینک‌سازی داخلی است.

۳.سئو خارجی: انتشار محتوا، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و ریپورتاژ و هر فعالیتی که باعث شود اعتبار سایت شما روز به روز بیشتر شود. البته برخی افراد لینک سازی‌های فیک و غیر اصولی انجام می‌دهند که بسیار زیان‌های جبران ناپذیری در آینده خواهد داشت و اصلا پیشهاد نمی‌شود.

با استفاده از بازاریابی سئو، ترافیک هدفمندی را به سایت خود جذب کنید و مشتریانی را به دست آورید که به دنبال محصولات و خدمات شما هستند. با بهبود رتبه سایت خود در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو، فرصت جذب مشتریان بیشتری را خواهید داشت.

اما چرا این همه اهمیت به بازاریابی سئو داده می شود؟

به طور خلاصه، با سئو می‌توانید رتبه سایت خود را در نتایج جستجوی موتورهای جستجو بهبود دهید و ترافیک با کیفیتی را به سایت خود جذب کنید. با این کار، قادر خواهید بود مشتریان جدید و بیشتری را به سمت خود جذب کنید که در برخی کلمات کلیدی بسیار سوده است.

تصویر سرچ کنسول از یک نمونه رشد با سئو مارکتینگ
تصویر سرچ کنسول از یک نمونه رشد با سئو مارکتینگ

بسیاری از کسب و کارها هنوز هم به بازاریابی سئو توجه کافی ندارند. بهبود عملکرد صفحات وب سایت خود را فقط به یک بار محدود می‌کنند، در حالی که با توجه به روند رو به رشد استفاده از اینترنت، بازاریابی سئو به عنوان یک روش مهم تبلیغاتی برای کسب و کارها شناخته شده است. لذا، برای داشتن یک حضور موثر در دنیای آنلاین، نیازمند به پیاده سازی استراتژی مناسب برای بازاریابی سئو موثر هستید.

تفاوت بازاریابی سئو و بازاریابی محتوا

با توجه به افزایش روزافزون استفاده از اینترنت در زندگی روزمره، حضور در فضای مجازی برای کسب و کارها بسیار حائز اهمیت شده است. به همین دلیل، بازاریابی در فضای مجازی به عنوان راهکاری برای جذب مشتریان نهایی و فراهم کردن فرصت مناسبی برای افزایش درآمد کسب و کارها مورد توجه قرار گرفته است.

در بین روش‌های بازاریابی در فضای مجازی، بازاریابی سئو و بازاریابی محتوا دو روش پرکاربرد محسوب می‌شوند. اما بعضی از کسب و کارها به خاطر وجود تفاوت‌های بین این دو روش، نمی‌توانند انتخاب صحیح را برای خود داشته باشند. درواقع، بازاریابی سئو بستر انتشار بازاریابی محتوا است در این مقاله، تفاوت‌های بین بازاریابی سئو و بازاریابی محتوا را بررسی خواهیم کرد.

بازاریابی سئو

سئو به مجموعه‌ای از روش‌هایی گفته می‌شود که برای بهبود رتبه صفحات سایت در نتایج موتورهای جستجو اعمال می‌شود. این روش، شامل استفاده از کلمات کلیدی، لینک‌های داخلی و خارجی، ساختار صفحات و فراهم آوردن تجربه کاربری مناسب برای بازدیدکنندگان می‌شود.

به عنوان مثال، فرض کنید که شما دارای یک سایت فروشگاهی هستید که پوشاک را به مشتریان عرضه می‌کند. با استفاده از سئو، شما می توانید با استفاده از کلمات کلیدی مناسب، رتبه خود را در نتایج موتورهای جستجو بهبود بخشید و در نتیجه، ترافیک خود را افزایش دهید. علاوه بر این، با استفاده از لینک‌های داخلی و خارجی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم می‌توانید رتبه سایت خود را در نتایج موتورهای جستجو بهبود بخشید. اگر نیاز به آموزش سئو دارید دوره سئو شاه را پیشنهاد می‌دهیم.

بازاریابی محتوا

محتوا به همه مطالبی گفته می‌شود که در سایت شما قرار داده می‌شود و شامل مطالبی مانند مقالات، ویدیوها، تصاویر و … است. بازاریابی محتوا، فرآیندی است که برای جذب و نگه‌داشت مخاطبان، از اینترنت، استفاده می‌شود. در بازاریابی محتوا، تولید محتوای با کیفیت و مفید برای مخاطبان، به عنوان راهکار اصلی جذب ترافیک و رضایت مخاطبان و در نتیجه افزایش فروش محصولات شما، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به عنوان مثال، فرض کنید که شما دارای یک سایت فروشگاهی هستید که پوشاک را به مشتریان عرضه می‌کند. در بازاریابی محتوا، شما می‌توانید با تولید مقالات مفید و آموزشی درباره پوشاک، مخاطبان را به سمت خود جذب کنید. همچنین، با استفاده از تصاویر با کیفیت و ویدیوهای آموزشی، مشتریان را در انتخاب محصولات خود یاری کنید.

تفاوت‌های بازاریابی سئو و بازاریابی محتوا

تفاوت‌هایی که بین بازاریابی سئو و بازاریابی محتوا وجود دارد، به شرح زیر است:

 1. هدف: در بازاریابی سئو، هدف اصلی بهبود رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو است. در حالی که در بازاریابی محتوا، هدف اصلی جذب ترافیک و نگه‌داشت مخاطبان با استفاده از محتوای با کیفیت است.
 2. روش: در بازاریابی سئو، استفاده از کلمات کلیدی، لینک‌های داخلی و خارجی و ساختار صفحات برای بهبود رتبه استفاده می‌شود. در حالی که در بازاریابی محتوا، تولید محتوای با کیفیت و مفید برای جذب و نگه‌داشت مخاطبان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. مخاطب: در بازاریابی سئو، هدف این است که با استفاده از کلمات کلیدی صحیح، بازدید کننده‌های متنوعی را به سایت جذب کنید. در حالی که در بازاریابی محتوا، محتوای با کیفیت جذب مخاطبان مورد توجه قرار می‌گیرد.

در بازاریابی سئو، بهبود رتبه در نتایج موتورهای جستجو و افزایش ترافیک دیده می‌شود. در حالی که در بازاریابی محتوا، با جذب و نگه‌داشت مخاطبان، افزایش فروش و رضایت مشتریان دیده می‌شود.

آیا این دو همپوشانی دارند؟

برای افزایش فروش و جذب مشتریان، همچنین بهبود رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو، استفاده از هر دو روش بازاریابی سئو و بازاریابی محتوا به صورت تلفیقی و بهینه، بسیار مهم است. در نتیجه، تولید محتوای با کیفیت و محتوایی که به صورت مفید و جذاب برای مخاطبان باشد، امری ضروری است که باید در کنار استفاده از کلمات کلیدی مناسب و بهینه‌سازی سایت برای بهبود رتبه در نتایج موتورهای جستجو، انجام شود.

به عنوان نمونه، شما می‌توانید با ارائه محتوای با کیفیت و مفید درباره پوشاک، مشتریان را جذب کنید و در نتیجه، فروش خود را افزایش دهید. همچنین، با استفاده از کلمات کلیدی مناسب، می‌توانید رتبه سایت خود را در نتایج موتورهای جستجو بهبود بخشید.

برای به دست آوردن بازدهی بیشتر از بازاریابی در فضای مجازی، تلفیق هوشمندانه و بهینه‌سازی بازاریابی سئو و بازاریابی محتوا، امری ضروری است که به هیچ عنوان نباید از آن چشم پوشی کرد اگر نیاز به مشاوره دارید با ما تماس بگیرید.

اصول سئو مارکتینگ

برای این که بدانید چگونه با رعایت اصول استاندارد و مستمر، سایت خود را در صفحه اول گوگل قرار داده و اصول سئو مارکتینگ را در جای مناسب سایت خود پیاده سازی کنید؟ در این بخش، ما قصد داریم تا به شما اصول مهم سئو مارکتینگ که برای بهبود رتبه و درآمدزایی از سایت شما ضروری هستند، را به طور کامل توضیح دهیم.

 1. استفاده از کلمات کلیدی: استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با محتوای سایت، بهبود رتبه سایت را در موتورهای جستجویی مانند گوگل افزایش می‌دهد.
 2. بهینه سازی محتوا: محتوای سایت باید به صورت یونیک و جذاب باشد و از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع استفاده کند.
 3. سرعت بارگذاری سایت: سرعت بارگذاری سایت بسیار مهم است و در صورتی که سایت شما به صورت کند لود شود، ممکن است مشتریان شما به سایت دیگری مراجعه کنند.
 4. بهینه سازی تصاویر: استفاده از تصاویر با حجم کم و بهینه شده، به سرعت بارگذاری صفحات سایت کمک می‌کند.
 5. لینک های خارجی: استفاده از لینک های خارجی به سایت های مرتبط، به بهبود رتبه سایت شما کمک می کند.
 6. بهبود تجربه کاربری: بهبود تجربه کاربری باعث جذب مشتریان بیشتر به سایت شما و افزایش بازدید سایت می‌شود.
 7. بهینه سازی موبایل: در حال حاضر، بیشترین ترافیک سایت‌ها از طریق دستگاه‌های موبایل و تبلت است. به همین دلیل، بهینه‌سازی سایت برای نمایش در دستگاه‌های موبایل و تبلت بسیار مهم است.
 8. استفاده از ابزارهای تحلیل: استفاده از ابزارهای تحلیلی مانند Google Analytics، به شما کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن از عملکرد سایت خود آگاهی پیدا کنید و تصمیمات بهتری در مورد بهینه سازی سایت بگیرید.
 9. بهینه سازی عنوان و توضیحات: بهینه سازی عنوان و توضیحات سایت، به بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجو کمک می‌کند.
 10. بهبود ساختار لینک ها: بهبود ساختار لینک های داخلی و خارجی سایت، به بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجو کمک می‌کند.

مزایای سئو مارکتینگ:

سئو مارکتینگ به شما کمک می‌کند تا وبسایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید و اطمینان حاصل کنید که وبسایت شما با استفاده از کلمات کلیدی مناسب، رتبه بالایی در صفحات نتایج جستجوی گوگل و دیگر موتورهای جستجو خواهد داشت.

امروزه، بازاریابی آنلاین برای هر کسب و کاری بسیار حائز اهمیت است. اولین چیزی که مشتریان پتانسیل شما به دنبال آن هستند، یافتن شما در صفحات نتایج جستجو است. سئو مارکتینگ به شما کمک می‌کند که در گوگل و دیگر موتورهای جستجو بهتر دیده شوید و اعتماد مخاطبان خود را جلب کنید.

۱. جذب ترافیک

با بهینه‌سازی وبسایت خود برای موتورهای جستجو، شما ترافیک بیشتری را به سایت خود جذب می‌کنید. بازدید کنندگانی که از طریق جستجوی گوگل به سایت شما می‌آیند، نسبت به دیگر کاربران با تبلیغات و محتواهای دیگر، بیشتر به محصولات و خدمات شما علاقه‌مند هستند.

۲. افزایش فروش

بازدید کنندگانی که از طریق جستجو به سایت شما می‌آیند، معمولاً با توجه به نیازهای خود، به دنبال محصول یا خدماتی هستند که شما ارائه می‌دهید. با بهینه‌سازی سایت خود برای موتورهای جستجو، شما اطمینان حاصل می‌کنید که کاربران پتانسیل واقعی در جستجوی محصول یا خدمات شما هستند.

۳. افزایش نرخ تبدیل

طراحی و بهینه‌سازی وبسایت خود برای موتورهای جستجو، به شما کمک می‌کند تا نرخ تبدیل سایت خود را افزایش دهید. با ارائه محتوای مناسب و بهینه‌سازی صفحات وبسایت خود، مخاطبان خود را متقاعد کنید تا از محصولات و خدمات شما استفاده کنند.

۴. رقابت پذیری

در حال حاضر، رقابت در بازار آنلاین بسیار شدید است. با بهینه‌سازی وبسایت خود برای موتورهای جستجو، شما می‌توانید با رقبای خود رقابت کنید و در صفحات نتایج جستجو به ترتیب بالاتری قرار بگیرید.

۵. افزایش شناخت برند

سئو مارکتینگ به شما کمک می‌کند تا نام و برند خود را در صفحات نتایج جستجو با دیگر نام‌ها و برندها متمایز کنید. با جذب ترافیک بیشتر به سایت خود، شما می‌توانید شناخت برند خود را افزایش دهید و تبدیل به یک نام اعتبار ساز در زمینه خدمات و محصولات خود شوید.

۶. پایداری در زمان

با بهینه‌سازی وبسایت خود برای موتورهای جستجو، شما نیازی به هزینه های بازپرداخت و تغییرات مکرر در استراتژی بازاریابی خود ندارید. رتبه سایت شما در گوگل و دیگر موتورهای جستجو به دلیل پایداری خود، بیشترین ثبات را برای شما ایجاد خواهد کرد.

منتظر چه هستید؟ با شروع به بهینه‌سازی وبسایت خود، مزایای سئو مارکتینگ را به دست بیاورید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.